Głównej zawartości

Komunikat alertu

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

Mazowsze leżące w sercu Polski to teren urokliwy, chociaż często nieznany lub zapomnianyna szlaku turystyki krajowej. 

W niedalekim sąsiedztwie Warszawy można znaleźć niezwykle ciekawe atrakcje przyrodnicze, perełki architektury sakralnej i mieszkalnej, a także bogactwo lokalnych twórców. Niestety, często nie pamiętamy o lokalnej tradycji, kulturze i naszych rodzimych walorach przyrodniczych.

Mając na uwadze wyjątkowy charakter swoich terenów oraz chęć zachowania dla przyszłych pokoleń walorów przyrodniczych, krajobrazowych , kulturowych, trzy stowarzyszenia: LGD Natura i Kultura, LGD Forum Powiatu Garwolińskiego oraz LGD Ziemi Mińskiej podjęły wspólną inicjatywę mającą na celu promocję lokalnego dziedzictwa przyrodniczego, kulturowego i historycznego obszaru poprzez działania upowszechniające i wykorzystujące bogactwo tradycji lokalnych.

Stowarzyszenia te przystąpiły do realizacji projektu współpracy
Pt.: „Lokalny Atrakcyjny Szlak – nasze wspólne dziedzictwo bliżej mieszkańców obszaru”.

Niniejszy portal jest jednym z elementów projektów, owocem współpracy i ma za zadanie popularyzować wiedzę o walorach obszarów trzech Lokalnych Grup Działania oraz ułatwić zwiedzanie wyjątkowych terenów obszaru LGD. Na portalu znajda Państwo informacje związane zarówno z historią obszaru, opis atrakcji przyrodniczych, kulturowych ze szczególnym naciskiem na dziedzictwo lokalne, w postaci przewodników oraz będą mieli Państwo niepowtarzalna okazję wybrać się na wirtualny spacer po obszarze LGD.

Wierzymy, ze dzięki temu portalowi, jak i pozostałym działaniom podętym w ramach realizacji projektu współpracy, zachęcimy państwa do odwiedzania naszych urokliwych terenów i wypoczynku na naszym, Lokalnym Atrakcyjnym Szlaku.

http://lokalnyatrakcyjnyszlak.pl/