Głównej zawartości

Komunikat alertu

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

Założeniem organizatorów - Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania – Forum Powiatu Garwolińskiego oraz Hufca ZHP „Orłów” w Garwolinie - było przybliżenie miejsc często pomijanych w codziennym życiu, miejsc bardzo istotnych dla naszej historii,  o których nie powinno się zapomnieć. Takich miejsc pamięci narodowej w naszym powiecie jest wiele; czasami zlokalizowane na uboczu, trudno dostępne i rzadko odwiedzane  przez ludzi.

24 sierpnia br. rodziny naszego powiatu postanowiły włączyć się w ideę rajdu rowerowego  po tych szczególnych miejscach. Grupy rodzinne, również z małymi dziećmi, zostały wyposażone w mapę powiatu i korzystając z publikacji „Miejsca Pamięci Narodowej” miały samodzielnie ułożyć trasę rajdu. Stwarzało to doskonałą szansę udziału w imprezie dosłownie każdej rodziny bez względu na zaawansowanie w jeździe rowerowej, wiek czy kondycję.

Uczestnicy bardzo ambitnie poznawali kolejne punkty z listy miejsc pamięci narodowej w naszym powiecie. Rodzina Pana Mariusza Wiśniewskiego przejechała najdłuższą trasę, natomiast najwięcej punktów na swojej trasie „zaliczył” zespół Pani Renaty Krzyśpiak. Rodzina Pana Marcina Nalazka wykazała się natomiast najciekawszą dokumentacją trasy przejazdu.

Końcowym punktem rajdu była ścieżka przyrodniczo-kulturowa w Hucie Garwolińskiej, gdzie po trudach przejechanych kilometrów rodziny wspólnie oddały się przyjemności relaksu w otoczeniu bujnej przyrody. Było również ognisko, poczęstunek i zabawa rodzinna,  momentami  bardzo emocjonująca.

Rajd zakończył się podsumowaniem zmagań i wręczeniem pamiątkowych nagród. Patrząc na uśmiechnięte twarze uczestników tego dnia na pewno wszyscy byliśmy wygranymi – powiedział Tomasz Kowalski, komandor Rajdu, instruktor ZHP Komendy Hufca w Garwolinie. Najważniejszym założeniem było uaktywnienie rodzin i wspólne spędzenie dnia z małym akcentem  patriotycznym. Bardzo cieszy duża  liczba dzieci  uczestniczących w tym wydarzeniu, dla których mam nadzieję tego typu przygody będą zachętą do systematycznej aktywności ruchowej – dodaje T.Kowalski.

ZHP Komenda Hufca „Orłów” w Garwolinie zaprasza na kolejne imprezy organizowane w ramach projektu imprezownia.org (to strona www, gdzie znajdą zainteresowani informacje o kolejnych ogólnodostępnych harcerskich eventach: 28 września - rajdzie nadwiślańskim w Maciejowicach oraz 5 października - imprezie na orientację ze startem w Cyganówce).

Kontakt dla zainteresowanych – e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Serdeczne podziękowania dla lokalnych mediów za promowanie naszego projektu!